Kada reikalinga asmens apsauga?

Dažnai yra sakoma, kad pavojai gyvenime tyko už kiekvieno kampo. Sutikime, kad vieni iš jų yra mažesni, kiti – tokie, dėl kurių reikėtų tikrai sunerimti ir priimti kaip rimtą signalą. Bet kaip žinoti, kad tavo turtui, sveikatai ar net ir gyvybei gręsia pavojai, nuo kurių pats nesugebėsi apsisaugoti? Ir ką tuomet turėtum daryti, jog išvengtum pačių baisiausių pasekmių? Dėmesys, saugojimasis, o jeigu akivaizdu, kad asmeniškai neįmanoma išspręsti šio klausimo yra būtina kreiptis ir prašyti pagalbos.

Asmens apsauga yra tai, kas galėtų išgelbėti nuo baisios nelaimės ar net ir pasikėsinimo į gyvybę. Šiais laikais tai jau nėra toks dalykas, kuris skirtas tik žvaigždėms ir patiems turtingiausiams. Derėtų užmiršti, pasąmonėje likusį vaizdinį kurį žodžių junginys “asmens sargybinis” primena kino filmą. Tai gali būti actualu ir yra prieinama daugeliui žmonių mūsų šalyje – už gyvybę brangiau juk nieko nėra!

Kalbant detaliau, sunerimti ir saugotis reikėtų tuomet, jeigu kažkas tiesiogiai pagrąsina ar pasikėsina į jūsų gyvybę. Tai jau yra pats akivaizdžiausias ženklas, kad turite priešų arba yra žmonių, kurie jus tokiais laiko. Jūs būtinai turite stebėti ženklus. Atkreipkite dėmesį ar jūsų niekas neseka – jeigu pastebite, kad dažnai ir netikėtose vietose, situacijose susiduriate su tuo pačiu žmogumi, tai gali būti vienas iš signalų. Jeigu Jūsų namuose lankosi nepažįstami žmonės su pačiais įvairiausiais vizito tikslais, jeigu gaunate netikėtus telefonų skambučius, ypač iš paslėpto arba neįprasto telefono numerio – pamėginkite apsaugoti savo namus – nuo nepageidaujamų ir nepažįstamų žmonių vizitų, telefone užsidėkite didesnius saugos parametrus.

Reikėtų sunerimti jeigu pastebite, kad jus seka automobilis. Žinoma, įsitikinkite, ar tai nėra tiesiog jūsų kaimynas, kuris dirba tame pačiame biure. Jeigu ne, o tai kartojasi kuris laikas – jums reikia pagalbos, nes kažkas greičiausiai jus seka su tikslu, pavyzdžiui stebėti jūsų maršrutus, kada esate ne namuose ar matuoja laiką, kurį būnate vieni. Be kita ko, svarbu stebėti ženklus – kaip automobilis važiuoja, ar jis atsiranda netikėtai net ir tuomet, kai einate pėsčiomis ar važiuojate dviračiu. Jeigu pavyksta, pamėginkite įžiūrėti ar jį vairuojantys asmenys kažkuo įsimenami, ar bando maskuotis ir panašius signalus. Visi tokie ženklai gali būti kaip vienas ir jau minėtas signalas – jus persekioja.

Saugokite ir stebėkite savo automobilį – netikėti gedimai, sutrikimai, pradurtos padangos ne visuomet reiškia kaimynų pyktį dėl užsatyto jų automobilio. Dažniau jie atsilygina truputį kitokiais būdais. Tokie signalai gali baigtis labai liūdnai, gali būti, kad kažkas jums bando ir tokiu būdu kenkti. Siekiant to išvengti – būtina kreiptis prašant specialistų pagalbos.

Taip pat, svarbu išankstinė prevencija, jeigu įtariate, kad kažkas gali norėti jums pakenkti, nors to dar nedaro. Apgalvokite ar niekas nepasikeitė Jūsų gyvenime – gal įsigijote kokio nors tikrai materialiai didelio ir brangaus turto, pavyzdžiui, laimėjote loteriją, garsiai pasidžiaugėte, o dabar nerimaujate ar niekas nepasinaudos tuo neigiamais tikslais.

Ypatingas saugumas būtinas jeigu esate verslininkas, žinomas žmogus ir iš tiesų įvyko kokie nors labai dideli sandoriai, kurie galėjo kažkaip padaryti įtaką jūsų gyvenimo kokybei, jūsų veiksmai, pergalės ar sprendimai galėjo ką nors supykdyti. Jeigu dalyvaute kokioje nors rizikingoje veikloje – darote ką nors, kas gali daryti nelaimingais kitus žmones, tuomet rekomenduojame pasirūpinti savimi ir apsaugoti savo gyvybę iš anksto.

Saugumui yra įvairiausių lygių, bet jeigu įtariate, kad jums reikalinga asmens apsauga – nedvejokite, atsarga gėdos nedaro, turite rūpintis savo ir artimųjų gerove.