Kaip apsaugoti savo namų turtą?

Namai – didžiausias turtas ir be šilto, jaukaus savo kampo mums visiems būtų labai liūdna. Nesvarbu – ar tai mažas kambarėlis, ar didelis ir erdvus namas. Pripažinkite, kad tikrai ne kasdien susimastome apie tai, kaip savus namus išlaikyti saugiais. Apie tai kalbėti svarbu, o ši prevencija kartais net nereikalauja nei didelių finansinių, nei laiko kaštų. Kai kurie saugumo būdai yra priklausomi tik nuo mūsų įpročių.

Bendravimas su kaimynais yra labai svarbus dalykas. Tai nebūtinai turi būti patys artimiausi žmonės ar draugai, bet kaimynystėje turint žmonių, su kuriais palaikytumėte ryšį – didelės saugumo galimybės. Tokie žmonės ne tik palaistys gėles, kai atostogausite, bet ir žinodami, kad jūs kurį laiką būsite išvykę – galės atitinkamai reaguoti į keistus, neįprastus garsus, sklindančius iš jūsų buto. Esant tokioms sąlygoms, galime išvengti tiek vagysčių, tiek ir nelaimingų atsitikimų, susijusių su ugnimi ar vandeniu. Sukūrę gerą ryšį su kaimynais, turėsite galimybes plėsti saugios zonos ribas – bendru sutarimu įstatyti rakinamas duris laiptinėje, privačių namų kvartale – saugoti visą gatvę kameromis, rakinamais vartais.

Ar žinote, kad dabar toks populiarus gyvenimo viešinimas, gali jums labai skaudžiai atsirūgti? Visas per dažnai skelbiamas asmeninio gyvenimo naujienas – tiek ir brangius pirkinius, tiek ir informaciją, kad keletą savaičių praleisite atostogaudami kokioje nors saulėtoje saloje, vagys gali panaudoti prieš jus – kol ilsėsitės apšvarins jūsų namus ar visai netikėtai pasisavins naują pirkinį, kuriuo ką tik garsiai džiaugėtės.

Vaikai – tai dar vienas svarbus aspektas, kurį reikia aptarti, norint pagerinti namų saugumą. Būtina, kad jie žinotų, jog namai yra ta erdvė, kurią reikia labai saugoti – nieko nepasakoti nepažįstamiems žmonėms, neatvirauti ir nesidalinti intymiomis namų naujienomis darželiuose, mokyklose. Savaime suprantama, jie turi žinoti, kad būtina užsirakinti būnant namuose, ypač kai lieka vieni, neatidaryti durų nepažįstamiems žmonėms. Jiems reikia pasakoti ir apie nelaimingus nutikimus – ugnies bei vandens ir aštrių daiktų pavojų.

Savo brangius daiktus – dokumentus, pinigus, papuošalus ir kitas materialines vertybes stenkitės laikyti seife, jeigu tokio neturite – sugalvokite kokioje neįtikėtinoje vietoje galite juos padėti. Žmonės dažniausiai tokius brangius dalykus laiko įprastose vietose, todėl vagims jų suradimas nekelia jokių kliūčių. Būkite originalūs – jeigu jau jiems pavyko įsibrauti į jūsų namus, tegul bent jau neranda to, kas jums brangiausia. Savo brangaus turto jokiais būdais nelaikykite hole, kad vos pravėrus duris, nebūtų matomos rankinės, piniginės ar papuošalų dėžutės. Juk pasitaiko, kad pamirštame užrakinti duris, o kai kažkas jas praveria, galime ir neišgirsti.

Dar keli svarbūs aspektai – svarbu kreipti dėmesį į įvairiausius netikėtus signalus – neįprasti skambučiai ar keisti vizitai, nesuprantamomis priežastimis į jūsų namus, gali reikšti, jog vagys tikrina ar jūs esate namuose. Žinoma, nepamirškite, kad reikia uždaryti langus, jeigu kur nors vykstate. Galite netgi ir užuolaidas užtraukti, kad kuo mažiau akių trauktų jūsų namų turtas, ypač jeigu gyvenate žemai. Stipresniam saugumui, galite naudoti ir žaliuzes, kurios yra nuleidžiamos iš kiemo pusės. Taip pat – prisiminkite, kad durys turi būti ne tik gražios, bet ir saugios, o jų pilnas komplektas yra tik su patikima spyna. Jeigu norite tvirto garanto – jums gali pagelbėti ir signalizacija, ją įsirengę nepamirškite pasikeisti slaptažodžių, kuriuos rinkitės sudėtingesnius ir neįprastus. Dar didesnei saugai garantuoti – statykitės kameras.

Reikėtų prisiminti, kad namų turtą suniokoti ir iš jūsų atimti gali ne tik vagys, bet ir kitos nelaimės. Saugokitės gaisrų – išjunkite elektros prietaisus, išeidami iš namų – nepalikite įjungtų orkaičių, skalbimo mašinų, išjunkite elektrinius virdulius iš maitinimo lizdo, užpūskite degančias žvakes. Prisiminkime ir užlietų namų bėdą, kuri gali vėl gi pakenkti tiek jums, tiek kaimynams – išvykdami ilgiau, būtinai užsukite pagrindinį vandens čiaupą, kad trūkęs vamzdis nesuniokotų jūsų nuosavybės.

Nepavykus išvengti nelaimės – neužmirškite, jog visuomet gali gelbėti namų turto draudimas, kuris gal ir neatlygins emocinės žalos, bet materialine prasme tikrai pagelbės.