Naudingi patarimai kaip apsaugoti savo verslą?

Tam, kuris savo senas svajones pavertė realybe, tai yra labai brangūs įgyventi tikslai. Kaip menininkai vertina ir myli savo kūrinius, taip verslininkai saugoja įmonę, kurią įsteigė numindami sunkius kelius link savo tikslo. Mėginant įsivaizduoti kiek emocijų, finansų ir laiko investuoja žmogus, norėdamas savo verslo idėją realizuoti, nenuostabu kodėl vėliau norisi tai išsaugoti. Nepamirškite ir auksinės taisyklės – sėkmingas verslas neša ir didėjančias pajamas. Tiek iš romantinės, tiek iš naudos perspektyvos žvelgiant – verslas yra tai, ką kiekvieną dieną reikia akylai saugoti.

Kalbant apie savo verslo saugumą iš sunkiai apčiuopiamos, bet tikrai pavojingos perspektyvos – labai svarbu, jokiais būdais nesidalinti savo idėjomis atvirai ir nuoširdžiai, jeigu jos dar nėra įgyvendintos. Idėja, kuri nėra niekur užrašyta, nepradėta kurti kaip apčiuopiamas dalykas, yra visiškai neapsaugota, ją bet kas gali nušvilpti jums iš po nosies, tokiu atveju, liksite nuskriausti ir apvogti, o kaltės įrodyti nepavyks. Taigi, pirmas patarimas, siekiant verslą išlaikyti saugiu – svajokite, o idėjas generuokite saugiai ir kaip įmanoma dažniau tyliai.

Saugokitės vagišių ir neatsakingų darbuotojų. Tokių nesėkmių išvengimui yra jau didesnis pasirinkimas – galima montuoti kameras, kurios fiksuotų ar darbuotojai nieko nevagia iš jūsų biuro, ar neatsiveda pašalinių žmonių, kurie galėtų pakenkti jūsų verslui, ar net ir konkurentų, kurie galėtų vogti informaciją. Taip pat – jeigu turite didelę įmonę, kurioje sunku valdyti darbo planavimo įgūdžius – galima daryti monitoringą, kuris darbuotojus skatintų labiau atsiduoti darbui ir elgtis atsakingiau, nes būtų žinoma, jog jų darbo langas gali būti matomas bet kurią akimirką. Kalbant apie įrangos kontrolę, šioje vietoje galima paminėti ir duomenų saugos sistemą. Tokią, kaip išorinių atmintinių prijungimo ribojimas, laiškų siuntimo ribojimai ar pramoginių internetinių puslapių draudimas. Tai ne tik apsaugotų nuo darbuotojų tuščio ir darbo reikalams neaktualaus naršymo internete, bet ir saugotų nuo virusų, kibernetinių atakų rizikos.

Versle labai svarbu duomenų, dokumentų ir kitos archyvuojamos informacijos saugumas. Duomenų praradimo išvengimui ir informacijos saugojimui, akcentuokite savo darbuotojams, kad svarbią įmonės informaciją reikia saugoti serveriuose, tokiu būdu net ir negrįžtamai sugedus kompiuteriui – informacija liktų jums pasiekiama ir neprarasta. Daugelis įmonių, naujiems darbuotojams rekomenduoja susikurti „Skype“ vartotoją, kad įmonės ribose visi galėtų patogiai kontaktuoti. Pagalvokite iš naujo! „Skype“ – tai ta programa, kuria galite naudotis ir išėję iš darbo. Ar tikrai norėtumėte, kad buvęs ar net ir ne tik buvęs, bet ir nusivylęs darbuotojas prisijungtų, nes tai būtent privatiems asmenims skirta programa, ir galėtų lengvai disponuoti jūsų įmonės informacija, jeigu būtų netyčia likęs kuriame iš bendrų susirašinėjimų. Toks informacijos nutekinimas gali būti labai rizikingas. Siekiant būti atsargesniais – naudokite „Skype“ verslo versiją.

Saugotis reikėtų ne tik neatsakingų ar piktai nusiteikusių administracijos darbuotojų, bet ir trumpalaikių samdomų darbininkų, tokių kaip valytojos, langų valymo įmonės ir panašiai. Tiksliai apsibrėžkite su tokiais darbuotojais, ką jie gali ir privalo valyti – pavyzdžiui, jeigu ant jūsų stalo yra daiktų, jų kelti negalima, o privalu nuvalyti tik tas vietas, kurios yra tuščios.

Ir dar – sulaukę verslo partnerių, svečių, tiekėjų ar bet kokių kitų pašalinių žmonių, net ir tuomet, kai atrodo, kad dirbate kartu vardan vieno tikslo ar derinate bendrą sandorį – nelaikykite svarbios informacijos matomoje vietoje. Kalbame net ir apie darbo knyga, jeigu jos nenaudojate, tegul būna užversta – kartais vienas kontaktas arba vardas gali atsisukti prieš jus! Kai išeinate iš savo darbo vietos – užrakinkite kompiuterį, jeigu su savimi turite nešiojamą kompiuterį – jame uždėkite slaptažodį, darbiniame telefone – atrakinimo funkciją taip pat susiekite su kodu.

Akivaizdu – Jūsų saugumui reikia labai nedaug pastangų ir tik truputėlio daugiau dėmesingumo, o išvengiamų nuostolių kiekis neapskaičiuojamas – tiek emociškai, tiek finansiškai.